Raha

Kuuba rahvuspeeso (CUP, tuntud kui "moneda nacional") on Kuubal ametlik sularahavaluuta, kuid seda ei saa väljaspool riiki vahetada. Paljud casa particular´id (külalistemajad/bed & breakfast majutusasutused) ning erabaarid ja -restoranid eelistavad sularahamakseid dollarites või eurodes. Mõned hotellid aktsepteerivad ainult pangakaardimakseid. Enne reisimist kontrollige oma pangast, kas teie deebet-ja krediitkaardid töötavad Kuubal.

Praegu on keelatud raha vahetada mujal kui Cadeca vahetuskontorites. Cadecade lahtiolekuajad ja valuuta saadavus võivad erineda. Cadeca vahetusmajad lennujaamades ostavad CUP-i eest eurosid, GBP, USD ja mõnda muud valuutat. Siiski ei saa te oma CUP-i lennujaamades tagasi vahetada.

CUP on saadaval ka pangaautomaatidest pangakaardiga. Sularahaautomaatides ja Cadeca valuutavahetusmajades saadaolev valuuta võib olla piiratud, mistõttu tasub peatumise katteks kaasa võtta sularaha. Pangatähed peavad olema heas seisukorras, ilma rebenditeta, rebenditeta või tähistusteta.

CUP-ide riigist välja viimine on keelatud ( ei saa ka mujal maailmas vahetada). Reisi lõpus soovitame oma CUP ära kulutada või enne lennujaama jõudmist välisvaluuta vastu vahetada, kuna sealses Cadeca rahavahetuspunktis seda teenust ei pakuta. Välisvaluutat eurodes, USA või Kanada dollarites saab pärast immigratsiooni läbimist kasutada sularahamaksete tegemiseks väljumispiirkonna tollimaksuvabades poodides või kohvikutes.

Enne reisimist küsige oma hotellilt või reisikorraldajalt kõige värskemat teavet.