Kuuba rumm

NB! Vaata ka meie poolt pakutavat KUUBA KOKTEILIDE ÕPITUBA!

Kuuba rumm Havana Club on üle maailma tuntud Kuuba rummi mark.
Aastal 2013 kuulutas ajakiri „Drinks International“, et nende uuringus valisid maailma 50 juhtivat baari Havana Clubi parimaks rummiks Mojito valmistamisel.

Rumm on kuni 96% alkoholisisaldusega jook, mida valmistatakse suhkruroost. Rummi valmistamine sarnaneb viski tootmisele – väikese alkoholisisaldusega vedelik destilleeritakse. Hele ehk valge rumm läbib seejärel söefiltrid ning seda lahjendatakse veega kuni alkoholisisaldus on umbes 40%. Mõningal juhul ka laagerdub lühidalt vaatides. Hele rumm on kerge ja magusa maitsega.
Kuldse ja tumeda rummi jaoks lisatakse õige värvi saamiseks mõnikord suhkrukaramelli, kuid Havana Club seda ei tee, vaid saab oma värvi vaadis laagerdumisel. Lisaks värvile eristatakse rummi ka laagerdumisaja järgi. Tavaliselt on rumm segatud eri laagerdumisajaga komponentidest ning märgitud on kõige noorem või keskmine vanus..

Havana Clubi toodangu pärliks on seitse aastat laagerdatud Añejo 7 Años, mida peetakse üheks paremaks rummiks maailmas. Sellel on võrratu vaniljearoom, kerge šokolaadihõng ning see sobib suurepäraselt kokteilidesse või puhtalt joomiseks. Selle kõrval pakub Havana Club ka kolm aastat vaadis laagerdatud heledat rummi, segu kuni 5 aastat vaadis laagerdunud rummidest Havana Club Especial ning rummimeistrite koostöös valminud super premium rummi Havana Club Selección de Maestros.

Rummi serveeritakse tihti jää ja mõne puuviljaviiluga, näiteks laimiga. Rummi juuakse tihti colaga või kokteilis. Kuulsamad rummikokteilid on Mojito, Daiquiri, Piña Colada, Mai-Tai ja Cuba Libre.