Kuuba sigarid

Christoph Kolumbusel ei õnnestunud jõuda Oriendi rikkusteni, küll aga sattus ta Uues Maailmas teist korda randudes Kuuba rannikule, kus nägi muuhulgas indiaanlasi, kes suitsetasid silindrikujuliselt kokkurullitud tubakalehti, mida nad kutsusid cohiba’deks.
änapäevaks on Kuuba sigaritest saanud luksuslik nautlemiskaup.

Kuuba kuulsaimad sigarivabrikud – Partagas, El Laguito, Romeo y Julieta, H. Upmann jt – on asutatud 19. sajandi esimesel poolel. Enamik neist töötab tänaseni ning neid saab ka külastada, et sigarite valmistamist oma silmaga näha.

Määravateks teguriteks, mille järgi sigarit valida, on selle välimus, aroom ning lõhn. Lisaks on oluline sigari suurus, sest sigarit võib tõmmata 30 minutit kuni mitu tundi.

Sigaril peab olema meeldivalt ühtlane tubakalõhn, ilma liigse teravuse või kirbuseta. Sigar ei tohi olla murenenud, tema pealispind peab olema ühtlaselt sile. Kui sigarit pöidla ja nimetissõrme vahel õrnalt pigistada, peab ta tunduma pehme.

Mis teeb teistega võrreldes eriliseks just Kuuba sigarid? Miks peetakse neid maailma parimateks?

Päikese, mullastiku ja valmistamisoskuste kombinatsioon ning nüanssideni viimistletud kasvatus- ja tootmisprotsess teeb nad eriliseks. Kõik Kuuba sigarid valmistatakse puhtast tubakast, mis on igasugustest kemikaalidest puutumata. Maailma parim tubakas kasvab mullastiku ja klimaatiliste tingimuste tõttu just Kuuba lääneosas, Pinar del Rio ümbruses. Sigarivalmistamise protsessis, alates seemnete külvamisest ja saagi koristamisest kuni sigarilehtede fermenteerimise ja lõpuks käsitsi rullimiseni, on jäädud vanade meetodite juurde. Viimased 300 aastat on seda täpselt samamoodi tehtud.

KUUBA KÕIGE TUNTUMAD SIGARIMARGID

Cohiba loodi 1966. a President Fidel Castro enese jaoks ja esialgu liikus see Kuubast välja ainult kingitusena riigipeadele ja külastavatele diplomaatidele. Tänapäeval on Cohiba kättesaadav kõigile.

Montecristo, mille nimi pärineb Alexandre Dumas’ kuulsa romaani “Krahv Monte Cristo” kangelase nimest. See on kõige müüdavam sigar maailmas.

Partagas, mille vabriku avas aastal 1845 Don Jaime Partagas ja mis tegutseb siiamaani.

Romeo y Julieta, mis on oma nime saanud William Shakespeare’i traagiliste armastajate järgi. Nende sigarite juured ulatuvad aastasse 1875. Romeo y Julieta sigarite austaja oli Winston Churchill.